Slovak English French German

ŽITE AKTÍVNE, BÝVAJTE PASÍVNE

 • 10.5.2015 024.JPG
 • DSC_0146.JPG
 • Miin.JPG
 • motorkre 075.JPG
 • Peimt 24.10.2015 042.JPG
 • Prca do 21.10.2015 061.JPG
 • slide01.jpg
 • slide02.jpg
 • slide03.jpg
 • slide04.jpg
 • slide06.jpg
 • slide08.jpg
 • Zurndorf_110.JPG

Nízkoenergetické a  pasívne domy

Znížte náklady na bývanie. Bývajte moderne a v zdravom prostredí. Staviame nízko- energetické a pasívne domy, bungalovy a chaty. Ponúkame montované domy na kľúč, ale aj väčšie občianske stavby.

Potrebujete poradiť?

Konštrukčný systém pre nízkoenergetické a pasívne domy, rd, bungalovy a záhradné chatky

Modulový konštrukčný systém φ-ha (fí-ha)

Ponúkame konštrukčný systém na báze dreva vhodný na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Jednoduchý stavebnicový systém, ktorého montáž môže zvládnuť každý technicky priemerne zdatný investor. Za jeden deň postavia 3 pracovníci jedno podlažie priemerného rodinného domu. Najťažší dielec váži cca 15 kg. Čítať ďalej...

Konštrukčný systém pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy

Zdravý dom
a-ha

Konštrukcia bola vyvinutá pre klientov, ktorí chcú bývať naozaj v drevenom dome. Používame len masívne drevo a ekologické materiály. Zo skladieb jednotlivých stavebných konštrukcií vylučujeme materiály ako sú OSB dosky, drevotrieskové dosky, alebo polystyrény. Z obvodových stien vylučujeme aj parotesnú fóliu a riešime stenu ako difúzne otvorenú. Ako tepelné izolácie používame len ekologické, nenasiakavé materiály.
Obvodová stena je vytvorená z dvoch vertikálnych vrstiev z masívneho dreva, ktoré sú kvôli minimalizácii tepelných mostov navzájom prepojené priečne prechádzajúcimi spojkami. Na spoje sa používajú tzv. Hoffmanove rybiny, nepoužívajú sa žiadne kovové spojovacie prostriedky - klince, skrutky, sponky a pod.
Konštrukčný systém umožňuje podľa potreby ľahko meniť hrúbku steny a tým aj hrúbku zabudovanej tepelnej izolácie.
Čítať ďalej...

Stavba domu svojpomocne

Stavba domu svojpomocne

Svojpomocná výstavba rodinného domu konštrukčným systémom φ-ha. Ak nemáte vlastný projekt, spracujeme vám individuálny projekt, ktorý bude rešpektovať podmienky vášho stavebného pozemku, požadovaný štandard domu ako aj váš finančný rozpočet. Stavebné dielce dopravíme na stavenisko a s pomocou montážneho manuálu alebo nášho šéfmontéra ste schopný postaviť hrubú stavbu, vrátane strechy, svojpomocne. Čítať ďalej...

Dokončená je Monitorovacia veža KLENOVÁ / Monitoring tower in KLENOVA

PROTIPOŽIARNA VEŽA PRE LESNÍKOV / THE FIRE-FIGHTING TOWER FOR FORESTERS
VYNIKAJÚCI PANORAMATICKÝ VÝHĽAD PRE TURISTOV / EXCELLENT PANORAMATIC WIEW FOR TOURISTS


Veža stojí pri Brezovej pod Bradlom v lokalite Klenová


Presné základy  v náročnom horskom teréne sú základom úspešnej montáže.

 
Zahájenie montáže:  Všetky dielce hlavnej nosnej konštrukcie boli prefabrikované vo výrobe, na stavbe sa vykonávala len ich montáž.


Konštručný systém umožňuje efektívne využitie použitých materiálov, pretože prúty sú navrhnuté tak, aby drevo bolo vždy  namáhané výhradne na tlak rovnobežne s vláknami a oceľ je namáhaná výhradne na ťah.
Oceľové styčníky sú riešené tak, aby umožňovali pripojenie až 11-tich prútov v jednom styčníku.

  
Montáž prebiehala pomocou špeciálneho oceľového rebríka s elektrickým vrátkom.


Výška medzi jednotlivými podlažiami je vždy 3 m. Podlahy sú z fošieň ukladaných s medzerami, aby sa tam nedržala dažďová voda.


Vzpery fixované k veži na úrovni 2. podlažia majú za úlohu eliminovať ťahové sily v kotviacich pätkách pri zaťažení bočným vetrom.


Vykonávať takúto montáž môžu naozaj len špecialisti na výškové práce.


Najzložitejšia časť montáže: Vo výške 18 m bolo potrebné zmontovať prstenec a jeho vzpery, na ktorý sú ukladané krokvy strešnej konštrukcie.


Montáž stolice a strechy nad posledným podlažím, ktoré už nebude prístupné pre verejnosť. V týchto miestach budú umiestnené monitorovacie kamery napájané fotovoltaickými panelmi.
Veža má celkovú výšku 20,5 m. Na tento typ inžinierskej stavby bol zvolený konštrukčný systém použitý po prvýkrát.

                                                                  Na každom podlaží je lavička. Plošiny o rozmeroch 3 x 3 m sú ohraničené zábradlím.

 
Detail jedného zo styčníkov nosnej konštrukcie.

 
Výhľad z piateho podlažia veže na okolitú krajinu.

 

Podlažia veže sú vertikálne poprepájané dreveným rebríkovým schodiskom.Pohľad z piateho podlažia veže smerom dole.Pohľad zdola na hotovú konštrukciu veže.